082057330 info@ndprimorje.si

Prekmursko-primorski dvoboj ni dal zmagovalca, gledalci pa so videli dva zadetka. V 54. minuti so z golom Matica Zavnika povedli Ajdovci, prednost rdeče-črnih pa je v 82. minuti izničil Žan Žaler. Beltinci so se z 29. točko zavihteli na peto mesto, pred Nafto, Primorje pa je zdrsnilo na deveto mesto.

Okrog 500 gledalcev si je danes prišlo ogledati spopad moštev, ki sta pred desetletji spadala v sam slovenski nogometni vrh ali pa nekje blizu njega. Ajdovci so v Beltince odpotovali na krilih dveh zaporednih zmag, domače proti Bistrici in pokalne, prav tako domače, proti Zavrču. V prvem polčasu kljub nekaj priložnostim do zadetka ni prišlo, čeprav so Ajdovci imeli terensko pobudo in bi z malce več zbranosti lahko resneje ogrozili domačega vratarja. V 54. minuti so Rdeče črni uveljavili premoč in povedli 0:1. Z lepim strelom je zadel kapetan Matic Zavnik. A so se nato preveč postavili v obrambo in dopustili, da so domači vse več časa posvetili napadalnim akcijam. To se jim je obrestovalo v 82. minuti, ko je bil po strelu iz kota najbolj spreten Žan Žaler. Sledilo je še nekaj dokaj izenačenih minut, a brez resne priložnosti tako na eni kot na drugi strani.

V nedeljo, 19. marca 2023, bo, ob 15. uri, na Mestnem stadionu v Ajdovščini gostoval Jadran iz Dekanov.

20. krog |  Beltinci, Športni park Beltinci – glavno igrišče |  12.03.2023 ob 15.00

ND BELTINCI 1:1 ND PRIMORJE eMundia (0:0)

Strelci: Žaler 82′; Zavnik 54′